Perla Švýcarských Alp Saas Fee

cena od 14 490 Kč termín: 07.08.2018 délka: 6 dní (zájezd č. 493179)

6 - denní zájezd

Furkapass - Rhonegletscher - Saas Fee – Spielboden – Gletschergrotte – Hohsaas – Kreuzboden – Furggstalden – Mattmark – Felskinn - Metro Alpin – Mittelallalin - Ice Pavilion – Hannig – Bern

v době vydání katalogu nejsou ještě publikovány karty pro rok 2018 (uvedené atrakce jsou z roku 2017). V případě změny bude program upraven.

Ubytování: hotel ***

Ubytování je zajištěno v hotelu*** ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy.

Stravování: polopenze

Doprava: autokarem

Nástupní a svozová místa v ČR zdarma Praha, Plzeň, Velké Meziříčí , Jihlava, Brno

Tento zájezd již nenabízíme.

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. den:Odjezd z ČR v brzkých ranních hodinách. Odpoledne pojedeme přes Furkapass (2.436 m), jeden z nejvýše položených průsmyků Švýcarska. Zastavíme se na vyhlídce hotelu Belvedere, v jehož sousedství se nachází turistický magnet této oblasti – ledovec Rhonegletscher. Pokračovat budeme do údolí Saastal. Přijedeme do světoznámého horského střediska Saas-Fee (1.800 m) obklopeného 13 štíty čtyrtisícovek a 9 ledovci, kde se v pozdních večerních hodinách ubytujeme pro celý náš zbývající pobyt.
2. den:Po snídani vyjedeme novou desetimístnou gondolovou lanovkou na Spielboden (2.448 m) – v kartě. Pod konečnou stanicí lanovky s krásnými výhledy do okolí se nachází sviští ráj. Jde o oblast, kde žije volně kolonie sviště alpského. Tito svišti se nebojí lidí, nechají se pohladit i nakrmit. Dolu do údolí sejdeme po úzké turistické stezce podél ledovce a dále po hřebeni panoramatickou cestou přes jezero u horské chaty Gletschergrotte, kde se můžeme občerstvit (cca 2,5 hod.). Zájemci se mohou vrátit lanovkou. Odpoledne budeme mít volno k procházkám a relaxaci. Pro zdraví prospěšná bude jistě Kneippova stezka. Odvážnější z nás se mohou oddat adrenalinové zábavě v Adventure Forest s 280 m dlouhým přeletem v závěsu na laně nad říčkou Fee-Vispe (cca 31 CHF). Návrat na ubytování, večeře.
3. den:Po snídani sjedeme autobusem do Saas-Grund a kabinkovou lanovkou vyjedeme do výšky 3.146 m do konečné stanice Hohsaas (3.200 m) – v kartě, kde budeme mít přímo před očima panorama horských velikánů nad Saas-Fee . Nad stanicí lanovky se projdeme naučnou stezkou „18 Viertausendern“ (18 čtyřtisícovek). Každému z těchto vrcholů je věnováno zastavení v podobě kamenné mohyly s nejrůznějšími informacemi a zajímavostmi. Poté sjedeme do mezistanice Kreuzboden (2.405 m) – v kartě, a necháme se okouzlit překrásnou přírodou v podobě alpské květeny, malého jezírka a nám již známých horských zvířátek – svišťů. Zdatnější turisté se vydají na cca 3,5 hod. procházku tzv. alpskou květinovou cestou, která vede přes Almagelleralp k horní stanici lanovky Furggstalden a odtud dále do Saas Almagell. Ostatní sjedou k autobusu do Saas Grund, odkud budou pokračovat k lanovce, která je vyveze na Furggstalden (1.885 m) – v kartě, kde se mohou občerstvit v horském hotelu a z terasy obdivovat krásu velehor. Poté se všichni společně vydáme k přehradě Mattmark (2.197 m) s nejvyšší sypanou hrází ve Švýcarsku, která je obklopena nádhernou krajinou, ale také spojená s velkou tragédií, která se zde stala před více jak 50 lety a při které zahynulo několik desítek dělníků. Návrat do hotelu, večeře.
4. den:Po snídani pojedeme lanovkou Felskinn (3.000 m) – v kartě, a odtud se vydáme podzemní dráhou Metro Alpin (cca 45 CHF), která je nejvýše položeným metrem na světě. Přijedeme do ledovcového areálu Mittelallalin (3.500 m). Tunel je proražený do úbočí hory Allalinhorn, měří 1.749 metrů a překonává výškový rozdíl 476 metrů. Na Mittelallalinu, z nejvýše položené otáčivé restaurace na světě, se nám naskytne nezapomenutelný zážitek v podobě úchvatného panorama horských velikánů sahajících od Allalinu a Weisshornu až po masiv Jungfrau. Najdeme zde také největší umělou ledovcovou jeskyni na světě Ice Pavilion (5.500 m?) (cca 10 CHF) postavenou glaciologem Benediktem Schnyderem. Ledové sochy a tajemné modré světlo vytvořené slunečními paprsky pronikající ledovou masou nabízí pohled do fascinujícího světa věčného ledu. Během prohlídky nahlédneme pod pokličku vědeckého zkoumání ledovců a zjistíme, jak byly vytvořeny a jak probíhá jejich výzkum. Vyhlídky nám také umožní nahlédnout do nitra ledovce. Zájemci mohou podniknout z konečné stanice lanovky Felskinn túru nad střediskem Saas Fee – půjdeme kolem stád pasoucích se kozorožců až k horní stanici lanovky na Plattjen. Milovníci lyžování si mohou tento den zapůjčit vybavení a vyrazit si zalyžovat na skvěle upravené sjezdovky. Návrat na ubytování, večeře.
5. den:Po snídani si uložíme zavazadla do autobusu a vydáme se lanovkou na Hannig (2.350 m) – v kartě, abychom si naposledy vychutnali ledovcové panorama a rozloučili se se světem fascinujících a zároveň neúprosných horských velikánů. Zpáteční cestu si můžeme zpestřit jízdou na terénních koloběžkách (cca 10 CHF), sejít pěšky (cca 1,5 hod) nebo se vrátit lanovkou. V odpoledních hodinách se zastavíme v Bernu (UNESCO), hlavním městě Švýcarska, přezdívaném také město medvědů. Křivolaké staré město je orámováno řekou Aaare a nabízí úchvatné pohledy na Alpy. Domy z vápence se středověkými podloubími, renesanční kašny s pestrobarevnými sochami i katedrála jsou jen několika z mnoha důvodů, jež řadí město mezi skvosty středověké evropské architektury. V podvečerních hodinách se již vydáme na cestu zpět do ČR.
6. den:Návrat do ČR v ranních hodinách.


Podobné zájezdy v této destinaci

7 590 Kč
Základní cena od 7 590 Kč

Švýcarsko, hory a jezera

Švýcarsko, Saastal
Švýcarsko: to je nejen slavné středisko Zermatt a ještě slavnější Matterhorn, považovaný za nejkrásnější horu světa. Švýcarsko to je také Vodní hrad Chillon na Ženevském jezeře, největší termální lázně Švýcarska Leukerbad a švýcarská čokoládovna nedaleko jezera Lugano.
termín: 14.06.2019 délka: 6 dní
12 790 Kč
Základní cena od 12 790 Kč

Švýcarsko pro seniory - Wallis s kartou

Švýcarsko, Centrální Švýcarsko
- místní lanovky a busy v ceně Lehká pěší turistika v nádherné oblasti pod „čtyřtisícovkami“ Walliských Alp Vás zavede do středisek Saas Grund, Saas Fee a okolí, kde projdete řadu krásných údolí, panoramatických cest, vyjedete lanovkami k úžasným výhledům a dotknete se i ledovců. V ceně zájezdu je pobytová…
termín: 07.07.2019 délka: 8 dní
9 295 Kč
Základní cena od 9 295 Kč

Kanton Wallis

FirstMinute
Švýcarsko, Täsch
Furkapass - Visp – Gspon – Saas-Fee – Felskinn – Mittelallalin – Leukerbad – Täsch – Zermatt - Gornegratt – Riefelsee - Vevey - Broc Vydejte se s námi na jih Švýcarska do kantonu Wallis, který se může právem pyšnit přívlastkem samých „nej“ – najdeme zde největší počet čtyřtisícových vrcholků v Alpách,…
termín: 13.07.2019 délka: 6 dní

Nabízí

IDEAL - TOUR PRAHA, s.r.o.

IDEAL - TOUR PRAHA, s.r.o.

Slezská 69
13000 Praha 3
telefon: 224942149

Poptat tento zájezd

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

BERN/BELP 4 °C
BUOCHS 5 °C
GRENCHEN 4 °C
Lugano 9 °C
Payerne 4 °C
Sion 8 °C
SION (MIL) 8 °C
Ženeva 7 °C
Zurich 5 °C

Základní informace

Švýcarsko

Švýcarsko
Hlavní město: Bern
Počet obyvatel: 7 150 379
Měna: CHF
Rozloha: 41,292 km2

Místopisy

  • Valais

    Nejrozsáhlejší švýcarská lyžařská oblast vzájemně propojených lanovek a sjezdovek rozprostírající se vysoko na svazích Walliských Alp nad údolím Rhôny, vznikla propojením…

  • Graubünden

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://svycarsko.vasezajezdy.cz/zajezdy/perla-svycarskych-alp-saas-fee-493179/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://svycarsko.vasezajezdy.cz