Srdce Švýcarska

cena od 6 355 Kč termín: 14.08.2019 délka: 5 dní (zájezd č. 456880)

5 - denní zájezd

Poloha: Lucern – Vierwaldstättské jezero – Pilatus – Brünig Pass – Hasli – Grimsel Pass – Wallis – Goms – Fiesch – Zermatt – Matterhorn – Gornergrat – Aletschský ledovec – Gornergrattský ledovec – Monte Rosa – Dom – Täschhorn – Eggishorn – strž Lama Schlucht – závěsný most – hrad Chillon – Ženevské jezero – Montreux Prodloužený víkend pod nejznámějšími švýcarskými velikány.

Program: 1. den: Odjezd v podvečerních hodinách (Česká Třebová okolo 17.00) směrem Praha, Rozvadov, Mnichov. 2. den: Ráno přijedeme do  Lucernu  a projdeme se městem s nejstarším krytým dřevěným mostem na světě. Poté nás čeká projížďka lodí na Vierwaldstättském jezeře , které je známé jako „srdce Švýcarska“, neboť právě tady vzniklo švýcarské spříseženstvo. Z  Alpbachu vyjedeme nejstrmější ozubnicovou tratí na světě (až 48% stoupání) na legendární vrch Pilatus , z něhož za dobrého počasí můžeme vidět půl Švýcarska. Až si užijeme nádherné vyhlídky a prohlédneme Dračí jeskyni , sjedeme kabinovou lanovkou do Kriensu . (Cena okruhu loď–zubačka–lanovka: 80 CHF). Odpoledne přejedeme přes sedlo Brünig Pass do údolí Hasli a dále budeme pokračovat přes Grimsel Pass  (2 164 m n. m.) na ubytování do kantonu Wallis do horského městečka v údolí Rhôny - Fiesch . Cestou zastavíme nad strží  Lama Schucht , kterou vytvořila řeka Rhôna, přes kterou vede ve výšce 92 metrů 280 m dlouhý a 1,4 m široký závěsný most, který můžeme přejít. Příjezd do hotelu, pro zájemce večeře. 3. den: Po snídani nás čeká celodenní výlet do Mattertallu. Nejprve vyjedeme vlakem (16 CHF) z Täsche do elektrozóny vysokohorského Zermattu (nelze busem = elektrozóna). Zájemci mohou pokračovat nejvýše položenou evropskou lanovkou až na Klein Matterhorn (3 880 m n. m.), nebo se vydat zubačkou na nejvýše položené otevřené evropské nádraží Gornergratt (90 CHF). Milovníci turistiky vyrazí na legendární procházku k jezírkům, ve kterých se zrcadlí majestátní masivy hor. Cestou uvidíme horské velikány, rétorománské vesničky, jezírka, a to vše (pokud počasí dovolí) s kulisou legendárního Matterhornu. Uvidíme i Monte Rosu , Dom, Täschhorn či Gornergratský ledovec. 4. den: Po snídani vyklidíme pokoje a lanovkou vyjedeme nad hotel na vrchol Eggishorn (50 CHF), odkud se nám naskytnou překrásné výhledy na nejdelší alpský ledovec Aletschgletscher a hvězdný trojlístek Jungfrau, Mönch a Eiger.  Místo je dle nových výzkumů spojené s vysokým množstvím energie. Zájemci si projdou novou energetickou stezku vysoko nad údolími a ledovci. Při dobrém počasí uvidíme nádherné vrcholy od Monte Rosa přes Matterhorn až po Mont Blanc . Cestou zpět se v Kühbodenu projdeme na vyhlídku, z níž nás učaruje ještě jeden pohled na Matterhorn. Po poledni odjedeme údolím Goms kolem Sionu , hlavního města švýcarského kantonu Valais , k jednomu z nejkrásnějších a nejstarších švýcarských hradů Chillon , který se stal předlohou pro disneyovský zámek malé mořské víly a který navštívíme (13 CHF). Úchvatnou pobřežní promenádou Ženevského jezera , plnou květin, dojdeme do Montreux . V tomto luxusním letovisku nás čeká krátký rozchod a poté už jen odjezd do ČR. 5. den: Návrat do ČR v ranních hodinách (Česká Třebová okolo 8.00), další dle trasy.

Další informace: Ostatní služby mohou být zajištěny v jazyce dané země či v angličtině. Charakter našich zájezdů určuje ke každému zájezdu průvodce, který může být klientům nápomocen. Klienti budou služby čerpat v rámci skupiny cca 30–50 osob. Při nižším počtu zájemců než 30 osob se služba či zájezd nemusí uskutečnit. Pro informace o vhodnosti zájezdu pro osoby s omezenou schopností pohybu se prosím obraťte na cestovní kancelář. Zájezd pořádá a pojišťuje Cestovní kancelář Čile s. r. o., IČ: 06563431.

Ubytování: hotel ***

2x ubytování ve 2lůžkovém pokoji s příslušenstvím a možností přistýlky v ***hotelu

Stravování: snídaně

2x snídaně (formou bufetových stolů), večeře za příplatek

Doprava: autokarem

Zájezdovým autobusem s WC a klimatizací. Odjezdová a svozová místa: Česká Třebová, Litomyšl, Ústí nad Orlicí, Vysoké Mýto, Holice, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady (OMV), Praha, Plzeň; + 200 Kč/os.:  Lanškroun, Svitavy, Choceň, Chrudim, Jaroměř, Žamberk, Letohrad, Vamberk, Kostelec nad Orlicí, Týniště nad Orlicí, Třebechovice. + 400 Kč/os.:  Náchod, Česká Skalice, Nové Město nad Metují, Opočno, Dobruška, Červený Kostelec, Trutnov, Dvůr Králové nad Labem, Havlíčkův Brod, Moravská Třebová, Hlinsko, Polička, Rychnov nad Kněžnou, Chlumec nad Cidlinou, Přelouč.   Pro uzavřené skupiny, nebo při plném obsazení svozového vozidla (4 či 8 osobami na jedné smlouvě) cena dle dohody.  Čas odjezdu i příjezdu bude přizpůsoben trase, provozu a povětrnostním podmínkám. Je nutné počítat s odchylkou až dvě hodiny. Vše bude upřesněno v podrobných pokynech, které cestovní kancelář rozešle týden před odjezdem. Zastávky autobusu budou v souladu s platnými dopravními předpisy, maximálně po 3–4,5 hodinách jízdy v délce 15–45 minut dle potřeb řidiče.

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Podobné zájezdy v této destinaci

13 699 Kč
Základní cena od 13 699 Kč

Královna Bernských Alp S Kartou

FirstMinute
Švýcarsko
Snová panoramata, idylické vesničky, majestátní vrcholky hor a rozlehlá jezera, to vše uvidíme s pomocí karty Jungfrau Travel pass. Prozkoumáme rekreační oblast Jungfrau regionu, dominantní vrcholy Jungfrau, Eiger, Mönch, vyjedeme na náhorní plošinu s překrásnou alpskou zahradou, projdeme se "Sviští…
termín: 29.07.2019 délka: 7 dní
13 143 Kč
Základní cena od 13 143 Kč

Vinice, palmy a jezera pod horskými štíty

FirstMinute
Švýcarsko
Za vínem a poznáním do 3 zemí Vaduz - Como - Montevecchia - Lago di Como - Bellagio - Pescello - Lago di Lecco - Domaso - Lago Maggiore - Locarno - Ascona - Val Verzasco - Lavertezzo - Vogorno - Lugano - Alprose - Bellinzona (UNESCO)
termín: 11.06.2019 délka: 6 dní
11 991 Kč
Základní cena od 11 991 Kč

Bodamské jezero a kraj Heidi

FirstMinute
Švýcarsko
Bregenz - Säntis - Appenzell - vláček z Heiden do Rorschach - Stein Am Rhein (UNESCO) - Meersburg - Heidiland - Pfänder - Lindau v době vydání katalogu nejsou ještě publikovány karty pro rok 2019 (uvedené atrakce jsou z roku 2018). V případě změny bude program upraven.
termín: 19.06.2019 délka: 5 dní

Nabízí

Cestovní kancelář Lenka Čížová, ČiLe

Cestovní kancelář Lenka Čížová, ČiLe

Hýblova ulice 286
56002 Česká Třebová
telefon: 777025093

Poptat tento zájezd

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

BERN/BELP 4 °C
BUOCHS 5 °C
GRENCHEN 4 °C
Lugano 9 °C
Payerne 4 °C
Sion 8 °C
SION (MIL) 8 °C
Ženeva 7 °C
Zurich 5 °C

Základní informace

Švýcarsko

Švýcarsko
Hlavní město: Bern
Počet obyvatel: 7 150 379
Měna: CHF
Rozloha: 41,292 km2

Místopisy

  • Valais

    Nejrozsáhlejší švýcarská lyžařská oblast vzájemně propojených lanovek a sjezdovek rozprostírající se vysoko na svazích Walliských Alp nad údolím Rhôny, vznikla propojením…

  • Graubünden

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://svycarsko.vasezajezdy.cz/zajezdy/wallis-srdce-svycarska-456880/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://svycarsko.vasezajezdy.cz